:: Jordania Holiday Navigator ::

Kraj i ludzie
»
Home
»
Jordania w skrócie
»
Wizy
»
Podróżowanie
»
Koszty życia
»
Kuchnia
»
Zdrowie
»
Zakupy
»
Poczta i telefon
»
święta państwowe
»
Ambasady

Turystyka
»
Amman
»
Jeresh
»
Petra
»
Akaba
»
Pustynia Wadi Rum
»
Morze Martwe
»
Rezerwaty Przyrody

Pani szuka Pana

 

Zakupy

W Jordanii można płacić kartami kredytowymi takimi jak: American Express, Diners Club, Mastercard i Visa. Są one akceptowane w hotelach, restauracjach i większych sklepach.


Sklepy otwarte są od 9.30 do 13 i od 15 do 18 (chociaż niektóre od 8 do 20 bez przerwy). Większość sklepów jest zamkniętych w piątki (oprócz targu w dolnym Ammanie). Warte polecenia są wyroby ze złota (dużo tańsze niż w Europie), rękodzieło artystyczne (gobeliny i kilimy beduińskie), ceramika, miedziane lub mosiężne naczynia do parzenia kawy, fajki wodne. Jordańczycy słyną z kompozycji piaskowych, zamkniętych w butelkach. Trzeba pamiętać, że ze sprzedawcami należy się targować. Na lotnisku w Ammanie znajduje się duty free shop.


Piątek jest dniem wolnym od pracy. Większość sklepów oraz wszystkie banki oraz urzędy i punkty usługowe są w tym dniu nieczynne. Wiele punktów usługowych i urzędów jest zamkniętych również w czwartkowe popołudnia. W niedziele niektóre ze sklepów (zwłaszcza te prowadzone przez chrześcijan) może być zamkniętych. Czas pracy urzędów państwowych to 8-14, banków 8.30-13, niektóre są otwarte również po południu od 16-18.

  


PARTNER
Chorwacja
Portugalia
Wlochy


Jordania .net/.info/.biz © holidaynavigator.com 2004- 2019
Niniejsza strona nie jest powiazana z oficjalnym przedstawicielstwem Jordanii.